Stosowanie produktów oraz gadżetów promocyjnych do zwiększania świadomości marki od wielu lat jest potężnym narzędziem marketingowym. Dzieje się tak nie bez powodu. Chociaż nie można zaprzeczyć, że ludzie kochają darmowe rzeczy, prawda jest taka, że produkty promocyjne motywują konsumentów do działania. Od koszulek przez torby reklamowe po butelki z wodą czy magnesy. Produkty promocyjne naprawdę działają i jest wiele danych, które to potwierdzają. 

Badania pokazują, że aż 76% konsumentów pamięta markę firmy dzięki przedmiotowi reklamowemu, który otrzymali w ubiegłym roku, w porównaniu z zaledwie 53% którzy pamiętali reklamę telewizyjną z ostatniego miesiąca. Nic więc dziwnego, że pomimo szalonego tempa marketingu, marki konsekwentnie przeznaczają znaczne środki na reklamę w formie gadżetów firmowych. Wyraźne dowody świadczące o bezpośredniej korelacji między reklamą produktów promocyjnych, a poprawą rozpoznawalności marki i zwiększoną sprzedażą zapewniają lepszy zwrot z inwestycji niż inne formy marketingu. 

Najpopularniejsze produkty promocyjne 

Klienci w anonimowej ankiecie zostali poproszeni o wskazanie trzech produktów reklamowych, jakie otrzymali w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Rodzaje otrzymywanych produktów reklamowych obejmowały długopisy, torby zakupowe, kalendarze, saszetki, torby sportowe, kubki, breloki do kluczy i praktycznie wszystko inne z nadrukowanym logo firmy. Badanie wykazało, że najczęściej wymieniane były przyrządy do pisania oraz torby zakupowe. 

W świecie nadmiaru informacji markom może być trudno zdecydować, jak najlepiej wydać pieniądze na reklamę. Nie należy jednak lekceważy pozytywnych efektów gadżetów reklamowych. Coraz więcej reklamodawców odkrywa wyjątkowo osobisty charakter, jaki odczuwają konsumenci dzięki firmowym artykułom promocyjnym i zwrotowi z inwestycji, jaki dzięki nim otrzymują. 

Siła toreb marketingowych dla wizerunku firmy 

Mogłoby się wydawać, że skromny długopis lub torba na zakupy, może być jednym z najbardziej kontrowersyjnych problemów biznesowych obecnych czasów. Jednak torba, podobnie jak długopis, jest wynalazkiem bez którego w najbliższym czasie ciężko wyobrazić sobie życie. Z tego powodu warto zastanowić się jak najlepiej sprawić, aby wybrany nośnik reklamowy stał się najbardziej lubianą i interesującą rzeczą dla klientów. 

Nadszedł czas aby przyjrzeć się idei torby jako kluczowego elementu promocyjnego, który klienci mogą zatrzymać na dłużej. Wystarczy nadać torbie mocne wartości marki, a będzie ona odzwierciedlać odpowiedni wizerunek firmy, stając się skutecznym materiałem marketingowym. 

Jednym z kluczowych aspektów jest materiał z jakiego wykonane są wykorzystywane torby. Jeśli chodzi o torby zakupowe to istnieje wiele ekologicznych wyborów, które skutecznie zastąpią plastikowe reklamówki, jednocześnie będąc z konsumentem przez dłuższy czas. Poza torbami zakupowymi można zdecydować się także na plecaki, torby sportowe czy saszetki. Każdy z takich produktów wykonany z trwałych materiałów z pewnością pozwoli dłużej klientom cieszyć się z tych produktów, jednocześnie będąc przez dłuższy czas ruchomym nośnikiem reklamowym dla firmy. 

Aby zadbać o odpowiednią reklamę, zwykle wystarczy umieścić logo firmy na torbie. Po za logo, można tam umieścić także firmowy przekaz marketingowy, odważne stwierdzenia lub statystyki, które wzmocnią firmową markę. Można użyć także świetny obraz czy umieścić na torbie adres strony www. 

Oferowane gadżety nie muszą być nudne. Niektóre firmy idą o krok dalej, projektując swoje torby i gadżety. Przykładowo uchwyty mogą być wykonane ze sznurka lub wstążki, a w połączeniu z odpowiednim obrazkiem może być to zabawne zestawienie np. obrazek buta, gdzie sznurowadła stają się uchwytami.