Torby reklamowe od lat są stosowanym i skutecznym nośnikiem reklamy. Nie ma się czemu dziwić – jest to forma przystępna zarówno dla klienta, jak i dla firmy. Dzięki torbie reklamowej marka dociera nie tylko do tej osoby, która kupiła produkt, ale również jest wystawiana na ekspozycje osób trzecich. To sprawia, że stosunkowo niewielkim kosztem można uzyskać owocną reklamę. Torba powinna być dopasowana do rodzaju prowadzonego biznesu, jak i grupy docelowej. Oto dlaczego torby stały się najczęściej wybieranym produktem reklamowym i dlaczego odpowiedni wybór torby jest tak ważny!

Jakie korzyści niesie inwestycja w torby reklamowe?

Artykuły reklamowe nie mogą nieść za sobą tylko reklamy. Muszą mieć także wartość dla użytkownika. Torba zakupowa ma tę przewagę nad innymi gadżetami reklamowymi, że korzystają z niej absolutnie wszyscy. Torby reklamowe dają dużą szansę na personalizację i dopasowanie produktu do identyfikacji wizualnej firmy. Producenci zapewniają mnogość form – różne techniki druku, uchwyt o dowolnej długości, np. wycięty w torbie lub w formie ozdobnych uszu, a przede wszystkim możliwość wyboru materiału. Dziś królują torby bawełniane i papierowe, ale materiałów, z jakich można wykonać torbę reklamową, jest więcej. 

 

Torba materiałowa czy jednorazowa? Jaką wybrać?

Torby materiałowe to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i estetyczne. To właśnie na tym rodzaju torby można stworzyć najciekawsze ilustracje. Torba bawełniana tworzy wizerunek firmy, której zmiany klimatu nie są obojętne. Torba materiałowa pozwala wziąć więcej rzeczy na raz – jest wytrzymała, więc dobrze znosi ciężar, dlatego to taka torba szybciej pójdzie z klientem na kolejne zakupy, niosąc Twoje logo dalej w świat. Na korzyść torb materiałowych przemawia też to, że można je stworzyć z wielu tkanin np. bawełny czy juty. 

Jednocześnie jest mnóstwo biznesów, dla których torba bawełniana może nie być pierwszym wyborem. Przede wszystkim te, które pracują z żywnością. Aby torba mogła mieć bezpośredni kontakt z jedzeniem, musi mieć przeprowadzone odpowiednie testy bezpieczeństwa. Wiele firm widzi w foliowych jednorazówkach przede wszystkim względy praktyczne – nie przeciekają, nie zajmują wiele miejsca w transporcie, dobrze chronią przed zapachami. Takie torby dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie warunki bywają zmienne np. na targach czy ryneczkach.

Tam, gdzie sprzedawana jest żywność, dobre wrażenie sprawiają także torby termoizolacyjne. Jest to rozwiązanie rzadziej spotykane, dzięki czemu łatwiej zapada w pamięć. Firma inwestująca w tego typu torby reklamowe wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Torba termoizolacyjne trafia w ręce kupujących jeszcze nie raz. 

Natomiast torby papierowe to ekologiczna opcja, którą doceni znaczna część społeczeństwa. To produkt reklamowy dostosowany nawet do oficjalnych, eleganckich eventów. Papierowe torby sprawdzają się świetnie w branży modowej i beauty, gdzie na opakowanie patrzy się tak samo wnikliwie, jak i na jego zawartość. Taka torba często jest kojarzona przez klientki z ekskluzywnymi produktami, więc ten sposób reklamy może łatwo wpłynąć na sposób postrzegania marki.  

Dobra torba reklamowa- czyli jaka?

Torba reklamowa to przede wszystkim dodatek praktyczny, po który klienci chętnie sięgną ponownie, o ile będzie prawidłowo wykonany. Na co zwrócić uwagę wybierając torbę reklamową? Przede wszystkim na jakość. Torba zakupowa musi być wytrzymała, aby opłacało się ją zabierać ze sobą do sklepów. Nie może pękać pod byle ciężarem. Musi być też wykonana estetycznie. Logo firmy powinno komponować się z pozostałą grafiką widoczną na torbie, bo tylko w ten sposób jednocześnie zachęcisz ludzi do korzystania z torby, ale też sprawisz, że Twoja firma stanie się rozpoznawalna. 

Jako że dane i logo firmy to najważniejszy aspekt torby reklamowej, to właśnie te kryteria powinny być najważniejsze. Torba z nadrukiem musi być trwała i odporna np. na deszcz. Nie powinna blaknąć ani farbować ubrań. Solidnie wykonane torby reklamowe są czytelne nawet kilka lat po wyprodukowaniu i użytkowaniu. 

 

 

 

***